השקעות בארה"ב- הבטי מס של פעילות עסקית בארצות הברית

משקיעים רבים כולל מישראל מרחיבים את פעילתם העיסקית לארה"ב, הודות לשוק הענק הקיים במעצמה זאת, ופתיחותו הרבה ליוזמות עיסקיות. ארה"ב הינה מדינת הגירה המעודדת יוזמות, בפרט בתחום העיסקי.
בעשור האחרון קימת נהירה גדולה של משקיעים ישראלים לרכישת נדל"ן להשקעה, וכן חברות רבות בתחום ההיטק שואפות לכבוש את השוק האמריקאי.
התמריץ להשקעות נדל"ן בארה"ב, החל בעקבות התפוצצות בועת הנדל"ן לפני כעשור. משקיעים רבים ניצלו את הירידה התלולה במחירי הנדל"ן, לרכישת נכסים במחיר "זול". הריבית האפסית שמעניקים הבנקים בישראל, בשילוב מחירי הנדל"ן הגבוהים בארצנו, עודדו ישראלים רבים, בעלי הון של עשרות אלפי דולרים בלבד, לרכוש דירות או יחידות השתתפות במיזמי בניה בארה"ב.

 מומלץ לשקול היטב באיזו צורת התאגדות יפעל העסק בארה"ב. יש לכך השלכות מס מרחיקות לכת.
בנוסף לבדיקת כדאיות השקעה במיזם עיסקי בארה"ב, המשקיע חייב לבדוק היטב איזה מבנה משפטי מתאים להשקעתו, מבחינת הפחתת סיכונים וחסכון בתשלומי מס.

קימות מספר אופציות פופולאריות לפעילות עיסקית במסגרת חברה פרטית בארה"ב:

חברה שקופה
S Corporation

חברה בערבון מוגבל
LLC-Limited Liability Corporation

חברה זרה
Foreign Corporation

חברה שקופה וחברה בערבון מוגבל , מאפשרות חסכון ניכר בתשלומי מיסים, כיוון שהמס מוטל על בעלי החברה בלבד. דהינו, אין מיסוי דו שלבי-מס על החברה, ומס על הבעלים בעת משיכת רווחים לכיסם בצורת דיבידנדים. המשקיע הזר, שאינו מתכונן לקבוע את מקום מושבו בארה"ב, לא יוכל להתאגד כחברה שקופה.
חברה בערבון מוגבל הינה התאגדות פופולרית בקרב משקיעים בתחום הנדל"ן, ובפרט בקרב משקיעים זרים.
משקיעים קטנים, יתכן שיחליטו לרכוש נדלן תחת שמם, ללא התאגדות כחברה.

פעילות עיסקית בארה"ב באמצעות חברה ישראלית, דהינו" חברה זרה, ג"כ אפשרית. יש לכך יתרונות בצמצום חשיפה למיסי עזבונות המוטלים גם על אזרחים זרים, ביחס להשקעותיהם בארה"ב. מאידך יהיה קושי למשוך את הרווחים ולהעבירם לישראל, במהלך הפעילות העיסקית. נטל המס במקרים אלה הינו כבד. המשקיע יצטרך להמתין בסבלנות עד להפסקה מוחלטת של פעילותו העיסקית, על מנת שלא יוטלו עליו "קנסות", בגין משיכת רווחים והעברתם לישראל.

פנו לאלי יעקבי רואה חשבון על מנת לבחון איזו צורת התאגדות עיסקית בארה"ב מתאימה לכם ביותר. האימרה "סוףמעשה במחשבה תחילה" רלוונטית מאוד במקרים אלה.5